Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 749393
Kurum Adı : İlbeyli - Beyteks Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Telefon : 0.322.6112024
Faks : .
WEB Adresi : http://ilbeylibeytekseml.meb.k12.tr
Adres : Büyükmangıt Mahallesi Tarık Yalçınkaya Bulvarı Nu 31 Ceyhan/ADANA

VİZYON
Gelecek Hedeftir! Vizyonumuz, 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu çerçevesinde öğrencilere Mesleki Eğitim programları uygulayarak; Kültürel değerlerine bağlı,Tarihinden ders alan,Teknolojiye uyumlu,Yaşam boyu öğrenen,Mesleki yeterliliğe sahip,Endüstriyel işletmelerin kalkınma, büyüme ve gelişme politikalarına cevap verebilen bir toplum olabilmektir.

MİSYON
Sanayi ve endüstri sektörlerine mesleğini en iyi bilen elemanı yetiştirme amacında olan okulumuz, mezun olacak gençlerimizin, bölgemizde istihdam durumlarını belirleyip, ilgili Sektörlerin kendi beklentilerini de dikkate alarak bölgemizde ilk ve tek okul olmanın getirdiği sorumluluk ve avantaj ile mevcut öğrencilerimizin Eğitim-Öğretim standartlarını yükseltmek, istihdam niteliğini artırmak .

BAŞARILAR
Okulumuz 2012-2013 Öğretim yılında, eğitime başlamış olup herhangi bir başarısı bulunmamaktadır.

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kalorifer
Öğretim Şekli : Normal
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.20-15.30
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : Lojmanı bulunmamaktadır.

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Adana Osmaniye çevre yolu üzerinde, Trafik Şube Müdürlüğü kavşağında bulunan okullar bölgesinde yer almaktadır. İlçe merkezine 7 km, Adana il merkezine 47 km mesafededir.
Ulaşım : Özel otomobil veya toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Ceyhan, Adana´ya 47 km uzaklıktadır. Tarih boyunca Kınık, Yarbisi, Yarsuvat, Hamudiye ve Urifiye isimleri ile anılan ilçenin ismi 3 Mayıs 1920 yılında çıkarılan yasa ile Ceyhan olarak değişmiştir. Adana´nın merkez ilçeleri dışında en fazla nüfusa sahip ilçesidir. İlçenin bilinen tarihi 9 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Ceyhan Ovası Hitit, Asur, Fenike, Mısır, İran, Roma ve Bizans medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır.